Առարկա
|
Երաժշտություն(առաջին դասարան)
|
Դասի թեման
|
Աշնան տոն
|
Նպատակը
|
Դասարանի տոնին մասնակցություն , մենակ և մյուսների հետ միասին
երգն ու պարը լսարանի առջև ներկայացնելու ունակությունների հմտությունների զարգացում:ՈՒրիշի
ստեղծագործության նկատմամբ հարգալից վերաբերմունք,գիտելիքների
գնահատում:
|
Ակտիվությունը
|
Մասնակցում են դասարանի միջոցառմանը,երգում նվագակցությամբ
և երգչախմբի հետ մեկտեղ,ուրիշի երգի,զրույցի ժամանակ պահպանում են վարմունքի նորմերը,զգույշ
են ուրիշի ստեղծագործության նկատմամբ:
|
Ռեսուրսներ
|
Գիրք,աշխատանքային տետր,գունավոր մատիտներ:
|
Դասի ընթացքը
|
Սովորել երգ նվիրված
աշնան տոնին:Պատմել մի պատմվածք,որպեսզի
աշակերտների մեջ տպավորվի երաժշտական խոսքը:
|
Գնահատում
|
Գնահատվում են երեխաները գւվասանքով,խրախուսմամբ,նվերներով
|
Դասի տևողությունը
|
45րոպե
|
Դասի արդյունքը
|
Հասել եմ արդյունքի եթե աշակերտները լիովին պատկերացնեն տարվա
բոլոր եղանակները,կարողանան ստեղծագործել
և հորինել երաժշտություն:
|
Wednesday, April 18, 2012
გაგვეთილის გეგმა
შეფასების რუბრიკა
.Չափորոշիչներ
|
4-րդ դասարան(երաժշտություն)
|
Գործնական հմտությունների, կարողությունների ւ գաղափարների արտահայտում:
|
Երգել(որևէ դերեր գիտենալ ևուսուցանել)
Մեկ կամ մի քանի նվագարան վրա նվագել.
Պար բեմադրել,պարաշարժումներ ցույց տալ:
|
Հաղորդակցություն ւ մեկնաբանում
|
Երաժշտական-թեմատիկ նյութը հաղորդել տարբեր եղանակներով:
|
Գնահատում
|
Լսած երաժշտական ստեղծագործությունը վերլուծության ենթարկել ւ բնութագրել:
Երաժշտական ստեղծագործության կատարումը գնահատել:
|
Երաժշտության ուսուցչի մասնագիտական գիտելիք
|
Երգացանկ:Միաձայն,երկձայն,եռաձայն երգեր:ժամանակակից,դասական,ժամանակակից երգացանկ:
Պարացանկ: Հայկական ,վրացական պատմական(վալս,մենուետ) և ուրիշ ժողովրդական պարեր:
|
Նպատակը
|
Նպատակին հասել ենք,եթե երեխաները տարբերում են երաժշտական տերմինները:ՈՒսուցիչը
գովում է երեխաներին և հետաքրքրվում,թե որքանով հավանեցին նրանք դասերը:
|
|
|
|
|
სასწავლო პროექტი
ՆԱԽԱԳԻԾ
Նախագծի անվանումը-Մեր դասարանը
Նախագծի հիմնական թեման.Դասասենյակի ֆիզիկական
միջավայրը:
որ արձակուրդից հետո
առանձնապես պետք է
պատրաստվի իր աշակերտներին
ընդունելու համար:
Նախագծի ընթացքը.ՈՒսուցչուհին նոր կահույքը
տեղավորում
է այնպես, որ
նախատեսի աշակերտների
յուրահատկությունները և
առանձնահատուկ պահանջները:
Նոր միջավայրի ընկալում.Աշակերտին հնարավորություն է տալիս
մի
միջավայրից անցնել մյուսին:
Այսպիսի վերփոխման առանձնահատուկ
միջավայրի նախապատրաստվելու
լավ օրինակ է հանդերձարանը
,
որտեղ աշակերտները փոխում
են հագուստը
և պատրաստվում մարզվելու:
Սպասվելիք արդյունքները.Երկար ժամանակ
տեսած նյութը
աշակերտի համար կորցնում
է
ուշադրությունը,իսկ փոփոխությունը
լավ է անդրադառնում կրթության
և աշխատանքային պլանավորմանը
Նախագծի էֆեկտիվություն ը-կարգապահություն,պատասխանատվություն
Մասնակիցների հասակը-4-րդ դասարան
Նախագծի ռեսուրսները- ծաղիկներ, նկարներ,գունավոր թերթեր
Առարկաների,առարկայական
խմբերի կապը-նկարչություն,աշխատանք,բնություն
Նախագծի հեղինակ՝Գոհար Բարեկյան
էլեկտրոնային հասցեն`goarbarekian@gmail.com
Subscribe to:
Posts (Atom)